Mnohým vodičom hrozia pokuty 50 eur; pozrite sa, za čo ich môžete dostať

Zavolajte nám, ak nie sme k dispozícii, zavoláme vám naspäť!

František Herzáň, Tomáš Krajčí

  • Za tieto priestupky hrozí vodičom pokuta až 50 eur
  • Diaľničnej patrole sa v roku 2023 mimoriadne darilo

Vodičov môžu na diaľniciach nepríjemne prekvapiť pokuty až 50 eur, pokiaľ sa dopustia prehreškov, ktorými ohrozujú ostatných vodičov, o téme informoval motoristický portál TOPSPEED.

Diaľničná patrola je služba, ktorá dokáže vo vybraných prípadoch nahradiť asistenčné služby. Častokrát sa ale musí zaoberať incidentami, ktoré mali vyriešiť už samotní vodiči.

Ide napríklad o odstránenie prekážky na vozovke, najmä na diaľniciach a rýchlostných cestách, kde je povolená vyššia maximálna rýchlosť ako v meste. Tým pádom má vodič na takúto udalosť menej času na zareagovanie, čo môže byť v konečnom dôsledku veľmi nebezpečné.

Takúto prekážku je potrebné z vozovky čo najrýchlejšie odstrániť, v opačnom prípade hrozí vodičovi pokuta až do výšky 50 eur za prečin ohrozenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnakých 50 eur môže vodič dostať pokutu aj za neoznačenie prekážky v cestnej premávke.

Diaľničná patrola má za sebou veľmi úspešný rok, pričom dokopy najazdila 2,46 milióna kilometrov a vyriešila takmer 21 tisíc incidentov na ceste. Najviac zásahov sa týkalo odtiahnutie a asistovania počas výmeny pneumatiky pri defekte.

Je potrebné upozorniť na to, že diaľničná patrola je bezplatnou službou Národnej diaľničnej spoločnosti s cieľom zvýšiť bezpečnosť na cestách a je k dispozícii na bezplatnom telefónnom čísle 0800 100 007 alebo cez mobilnú aplikáciu ViaRes.

Jej hliadky sa nachádzajú na všetkých strediskách správy a údržby. Konkrétne v mestách Malacky, Bratislava, Trnava, Trenčín, Martin, Liptovský Mikuláš, Mengusovce, Beharovce, Prešov, Galanta, Nová Baňa, Zvolen, Košice, Považská Bystrica a Čadca.

Zdroj: Sobek|, M.:;TOPSPEED; kryptomagazin.sk; grafika: shutterstock.com/PeopleImages.com – Yuri A/

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *