Ochrana laku vozidla

Zavolajte nám, ak nie sme k dispozícii, zavoláme vám naspäť!

František Herzáň, Tomáš Krajčí, Pavol Rudolčák

Lak na vozidle má mať nielen estetickú úlohu, ale najmä má ochrániť oceľové časti skeletu proti napadnutiu koróziou. Preto odporúčame venovať primeranú pozornosť ochrane laku vozidla celoročne, ale hlavne v zimnom období. Väčšina ciest je v zimnom období solená. Používajú sa aj rôzne iné chemikálie a samotné nečistoty z ciest sa na laku rýchlo usádzajú. Do nechráneného laku sa nečistota z ciest doslova „zahryzne“ a spôsobí výrazné poškodenia, samozrejme koróziu. Ochranné prostriedky obmedzia riziká a to nielen odpudením vody, nečistôt, ale výrazne uľahčia pravidelnú údržbu laku. Netreba zdôrazňovať, že v zimnom období je lak mnohonásobne viac namáhaný ako v lete, a preto by sme na jeho údržbu rozhodne nemali zabúdať. Chránený lak umožní jednoduchšie umývanie, aj oplach nečistôt usadených na laku. Často postačí aktívna pena a silný prúd vody.

Medzi najvhodnejšiu ochranu laku na zimu odporúčame syntetické a hybridné vosky alebo keramické ochrany laku. Dôvodom je ich vysoká odolnosť voči extrémnym teplotám, ktoré v zime môžu nastať, aj voči chemikáliám a agresívnym nečistotám z dopravnej cesty. 

Nezabudnite, že pred aplikáciou akejkoľvek dlhodobej ochrany laku je potrebné lak dôkladne umyť a pripraviť. A práve preto koncom jesene nastáva ideálna doba na aplikáciu ochrany laku. Prirodzene, tieto špeciálne služby dokážeme po dohode s vami zabezpečiť u partnera v špeciálnom pracovisku.

Služby zabezpečíme u nášho overeného partnera, ktorý ich ponúka. Je profesionálne vyškolený od výrobcov kozmetických prípravkov, ktoré používa a prirodzene používa len tie najkvalitnejšie prípravky na trhu. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *