Najnovší elektromobil Škoda už je na montážnej linke

Zavolajte nám, ak nie sme k dispozícii, zavoláme vám naspäť!

František Herzáň, Tomáš Krajčí

Na montážnych linkách automobilky Škoda v Mladej Boleslavi už bzučí jej najnovší elektromobil. Spustili totiž výrobu nového modelu Elroq, ktorý sa zároveň predviedol minulý týždeň na svojej debutovej jazde. Vozidlo, ktoré časopis Škodovácky odborár opísal ako pozoruhodný úspech, bez problémov prešlo montážnym procesom a vyvolalo medzi prizerajúcimi sa nadšenie. Na túto udalosť upozornil portál iDnes.cz

Elroq, ktorý má debutovať v roku 2024, potvrdzuje záväzok Škody k elektrifikácii, pričom do roku 2026 plánuje uviesť na trh až šesť nových elektrických modelov. Tieto modely budú prezentovať nový dizajnový jazyk značky Modern Solid, ktorý načrtol šéf dizajnér Škody O. Stefani.

Elroq, ktorý je o niečo menší ako Enyaq, bude crossover s výraznými prvkami hatchbacku, ktorý ponúkne jedinečnú kombináciu štýlu a funkčnosti. Je pozicionovaný ako elektrická alternatíva k tradičnému SUV Karoq a jeho cieľom je presadiť sa vo veľmi dôležitom segmente kompaktných SUV.

Zdieľaním montážnej linky s modelom Octavia a elektrickým modelom Enyaq značka demonštruje svoju schopnosť vyrábať koncepčne odlišné modely súčasne a zároveň dokáže ušetriť peniaze.

Príprava výroby modelu Elroq sa začala už pred rokmi a zahŕňala rozsiahle plánovanie, výber dodávateľov a fázy testovania. Súčasná fáza zahŕňa výrobu skúšobnej série, zabezpečenie bezproblémového fungovania montážnej linky a odstránenie prípadných problémov.

Elroq, prispieva aj k širšej vízii spoločnosti Škoda, ktorá chce zaviesť elektrifikáciu v celom svojom modelovom rade. Zároveň sa očakáva, že bude cenovo prívetivejší než Enyaq, čo potenciálny zákazníci určite ocenia.

Pod čiarou

Postrehli sme výzvu škodovákov, aby ľudia sa podieľali na názve „novej značky“ s jednou podmienkou: prvé písmenko K a posledné Q

Zdroje: Luciak, M.: fontech.startitup.sk; foto: VW/škoda

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *